Ekologiczne lniane fartuchy do kuchni

Ekologiczne lniane fartuchy do kuchni

Ekologiczne prezenty: Lista 9 uniwersalnych pomysłów

Ekologia dla wielu z nas staje się ważnym czynnikiem wpływającym na podejmowanie codziennych decyzji. Rynek produktów przyjaznych środowisku z każdym rokiem ma nam coraz więcej do zaoferowania. Czemu by nie sprawić ekologicznego prezentu bliskiej osobie, dla której los planety nie jest obojętny? Poznaj listę 11 prezentów, którymi sprawisz radość osobie troszczącej się o dobrostan Ziemi.

Ekologiczne fartuchy lniane do kuchni

Czy to z pasji, czy obowiązku, praktycznie każdemu od czasu do czasu zdarza urzędować w kuchni. Niestety plamy lądujące na naszych ubraniach zdarzają się nawet okazjonalnym kucharzom. Lniany fartuch do kuchni będzie więc idealnym pomysłem na ekologiczny prezent.

Nawet jeśli osoba, której chcemy go wręczyć, nie gotuje wcale, powieszony fartuch będzie stylowym dopełnieniem kuchni utrzymanej w duchu ekologii.


Lniana torba na zakupy

Coraz mniej osób ze sklepów zabiera plastikowe siatki. Zamiast tego, klienci decydują się na trwalsze, wielokrotnego użytku płócienne zamienniki. Oprócz tego, że są one praktyczne, stały się elementem mody codziennej wielu osób, nie tylko młodych.

Taka torba — z racji na solidną jakość wykonania — doskonale sprawdzi się jako ekologiczny prezent dla osoby, której dobro planety leży na sercu.

Ekologiczne ręczniki

Być może ręcznik sam w sobie nie jest najciekawszym pomysłem na prezent, ale wiedząc, że ma to być upominek wręczony osobie zaangażowanej w dobrostan planety, pomysł ten wydaje się całkiem sensowny. Najczęściej ręczniki przyjazne środowisku są szyte z biodegradowalnej bawełny bez wykorzystywania chemicznych dodatków.

Tego typu ręczniki doskonale sprawdzą się w codziennej higienie, jak również będzie odpowiedni, gdy będziemy chcieli go zabrać do ogrodu lub na plażę. Coś do ekologicznej garderoby

Coś do ekologicznej garderoby

Ubiór to dla wielu z nas sposób na wyrażanie siebie. Z pewnością niejedna osoba, której trendy ekologiczne są bliskie, ucieszy się z koszulki, czy spódnicy ekologicznej otrzymanej jako prezent. Zwłaszcza że coraz więcej marek odzieżowych specjalizuje się w zrównoważonej produkcji ubrań — przyjaznej dla środowiska.

Warto również proekologiczną świadomość zaszczepiać od najmłodszych lat swoim dzieciom — równie dobrym pomysłem dla najmłodszych będzie więc ekologiczny prezent w postaci jakiegoś elementu garderoby.

Kosmetyki naturalne

Nie trzeba być zagorzałym ekologiem, by wypatrywać na półkach kosmetyków oznaczonych jako przyjazne środowisku, czy też wegańskie. Troska zarówno o zwierzęta, jak i świat roślinny jest szczególnie zauważalna przy wyborze kosmetyków — z roku na rok coraz większa liczba osób sięga po kosmetyki pochodzenia naturalnego: zarówno pasty do zębów, żele pod prysznic, jak i kremy. Zatem kosmetyki naturalne to kolejny świetny pomysł na prezent ekologiczny.

Ekologiczne wyroby rękodzielnicze

Mówi się, że produkty ręcznie wyrabiane mają prawdziwą duszę. W przypadku tego typu wyrobów szczególnie dostrzega się trud włożony w ich wykonanie — nabierają jeszcze większej wartości, dlatego ekologiczne rękodzieło można zamawiać w ciemno jako prezent dla ekologicznie świadomych bliskich.

Jeśli mielibyśmy wskazać konkretne produkty ręcznie wytwarzane, które dobrze sprawdzą się w roli prezentu, mogłyby to być: ręcznie szyte kapcie wełniane, lniane myjki pod prysznic, czy choćby drewniane zabawki.

W naszym przekonaniu pozycjami z powyższej listy można wypełnić kilkuletni kalendarz imprez okolicznościowych, na których wręczymy prezent swoim bliskim. Jeśli tylko wpadną nam nowe pomysły do głowy, listę będziemy stale aktualizować.

A czy Ty masz jakiś pomysł na prezent ekologiczny, o którym nie wspomnieliśmy w naszym tekście? Jesteśmy bardzo ciekawi, podziel się nim w komentarzu.

Powiązane wiadomości

Prześlij komentarz

Na górze
koszyk
zamknij
powrót
Konto
zamknij
Menu
zamknij